Naujas amatų ir kultūrinės edukacijos turizmo kelias

Skaičiai
36 tūkst. papildomos turistų nakvynės
6 partnerių organizacijos
2 šalių tarpsieninis bendradarbiavimas
Istorinių laivų statymas yra viena iš edukacinių programos dalių

Į mūsų komandą Kintų miestelio aktyvistai, siekiantys paversti Kintus vienu pagrindinių kultūros turizmo centru regione. Nors ir buvo palaikomi politikų, miestelio gyventojai užstrigo idėjos formavimo bei atitinkamo finansinio plano paruošimo etapuose. Remiantis mūsų praktinėmis žiniomis projektų finansavime bei partnerių kontaktais ratu šioje srityje, pasiūlėme keletą tarptautinių programų, kurios šiuo atveju būtų itin aktualios.

Jau po pirmųjų ilgalaikių tikslų nustatymo bei projekto apimties dirbtuvių su užsakovais, supratome, jog su šia komanda tikrai galime pakeisti Kintus ir visą Mažosios Lietuvos regioną. Atlikus vietos konteksto bei kultūros išteklių analizę, identifikavome didžiulį potencialą, slypintį vienoje iš turizmo nišų. Jog judame teisinga kryptimi, patvirtino ir tarptautinės tendencijos.

Regiono aktyvavimą įgalino idėja sudaryti sąlygas keliautojams patirti unikalią gamtą, išbandant vietos amatus ir pažįstant jos istoriją.

Taip pat atliepėme universalų žmonių norą susipažinti su kaimynais, sukurdami naują turizmo kelią, sujungsiantį Kaliningradą ir Kintus. Pastaroji kelionės kryptis buvo seniai pamiršta. Sujungus šiuos loginius taškus bei atskleidus kontekstą ir iš jo kylančias ateities perspektyvas, pavyko užtikrinti finansavimą reikalingai infrastruktūrai ir jos įveiklinimui.